Iš karto Jus nuraminame – tikėtis, kad po dviejų metų intensyvaus naudojimo baldas atrodys lygiai taip, kaip salone, tiesiog neverta. Tačiau yra keletas paslapčių, kaip prekinę išvaizdą išlaikyti kuo ilgiau. Pasitelkus tam tikrus triukus pavyks pagražinti bet kokį minkštą baldą.
Pirmiausia svarbu atkreipti dėmesį, jog vidinės medžiagos (putų poliuretanas, sinteponas, silikoninės granulės, spyruoklės ir t.t.) bėgant laikui ir naudojant baldą kasdien pradeda dėvėtis. Nuo nuolatinio svorio minkštosios medžiagos po truputį spaudžiasi, pradeda judėti viduje, spyruoklės gali palaisvėti ir vis mažiau amortizuoti. Greičiausiai tokias modifikacijas pastebėsite bent po keleto metų, tačiau tai labai priklauso nuo to, kaip ir kokiu intensyvumu baldas dėvimas. Net ir pačios kokybiškiausios medžiagos laikui bėgant deformuojasi, todėl, siekiant išvengti pastebimų baldo pakitimų, specialistai pataria:
- Sėdėkite ant baldo sėdynių kiek įmanoma tolygesniu dažnumu, taip išvengiant nevienodo išsisėdėjimo tarp baldo dalių ar nevienodai ryškėjančių tarpų sujungimuose;
- Porankius bei atlošą naudokite pagal jų paskirtį – šios dalys nėra skirtos dideliam svoriui atlaikyti, taip pat, medžiagos viduje sudėtos pritaikant prie sėdėjimo pozicijos. Tad neteisingas baldo dalių naudojimas gali lemti vidinių medžiagų atsipalaidavimą, deformacijas;
- Jei baldas su pagalvėmis, nuolat jas purenkite. Paprastai pagalvės gaminamos iš laisvai viduje judančių medžiagų, kurios sugula. Tad kasdienis purenimas tikrai padės pagalvėms ilgiau išlikti tvarkingoms. Beje, atkreipiame dėmesį, kad pagalvių užvalkalas gali būti iš persiūto audinio ar turėti vidinį pamušalą, kuriame galimai atsiras papildomos ir sunkiai išlyginamos raukšlės, jei pagalvės nuolat bus deformuotoje pozicijoje;
- Atminkite, kad itin svarbu laikytis svorio rekomendacijų. Kuo didesnis svoris tenka sėdynei, tuo ji greičiau deformuosis. Paprastai rekomenduojama svorio norma vienai sofai – žmogui sveriant ne daugiau kaip 120 kilogramų. Jei norite, kad sofa atlaikytų didesnį žmogaus svorį, pasitarkite su gamintoju, kuris galėtų sukomplektuoti vidines medžiagas pagal Jūsų poreikius.
Baldo kokybė taip pat gali priklausyti ir nuo to, kaip naudojamos papildomos funkcijos. Svetainės baldai itin dažnai turi miegamą mechanizmą ar patalynės dėžę. Jei baldas su miegojimo funkcija, atkreipkite dėmesį į gamintojo patarimus, kaip teisingai šią funkciją naudoti. Paprastai yra kelios taisyklės:
- Prieš suskleidžiant miegamą mechanizmą nuimkite nuo baldo pagalves ir patalynę;
- Jei mechanizmą naudojate dažnai, nepamirškite vis patikrinti, ar neatsipalaidavo tvirtinimo detalės, kai kurias mechanizmo dalis gali reikėti sutepti ir suveržti;
- Paprastai visus miegamus mechanizmus skleidžiant būtina laikyti už mechanizmo centro taško. Dažniausiai pasitaikantis mechanizmų tipas – išvažiuojamas apatinis sėdynės stalčius ir už rankenos iškeliamas į viršų. Ypač tokio tipo mechanizmams itin kenkia netaisyklingas ištraukimas;
- Nenaudokite pernelyg daug jėgos miegamam mechanizmui iškleisti. Ši funkcija neturėtų reikalauti ypatingų pastangų, priešingu atveju, tikėtina, kad mechanizmas ar baldo dalys nesurinktos kokybiškai, o tai gali būti pagrindine baldo sugadinimo priežastimi.
Itin svarbi dalis – apmušalai. Priklausomai nuo baldo, audinys gali ypatingai lemti baldo išvaizdos pokyčius. Labai svarbu į technines audinio charakteristikas atkreipti dėmesį dar prieš baldą įsigyjant, tačiau jų svarbu nepamiršti ir po baldo įsigijimo. Paprastai audinio gamintojas suteikia informaciją apie priežiūrą, bet yra ir keletas praktinių triukų, kuriuos verta žinoti:
- Audinys, kuriuo aptrauktas baldas ar jo detalė, yra minkšta ir laisvai judanti medžiaga. Kai kurie audiniai tvirtesni, kai kurie minkštesni ir labiau tąsūs, tačiau dažniausiai bet kokį audinį pavyks pajudinti. Todėl nuolatinis baldo naudojimas savaime išjudina audinį, dėl ko kai kuriose vietose gali atsirasti raukšlės, o siūlės pasislinkti. Braukdami rankomis per baldo dalis galite paskirstyti audinį tolygiai, taip grąžinant į pradinę padėtį. Baldas iškart taps tvarkingesnis.
- Nepamirškite, kad didelė baldų dalis gali būti lengvai pertraukiama, ypač jei baldas sudarytas iš sėdynių bei atlošo pagalvių. Tad jei atsirado sunkiai išvalomų dėmių, visuomet turite galimybę pasikeisti tik sėdynių užvalkalus.
- Ir žinoma, saugokite baldą nuo bet kokių kitų pažeidimų. Baldo kokybei ypač didelę žalą gali padaryti skysčių įsigėrimas į vidines medžiagas, todėl rekomenduojame rinktis audinius, turinčius paviršiaus apsaugą, kuri neleidžia greitai įsiskverbti skysčiui ar purvui, taip pat galite naudoti specialius audinių impregnantus.